HAKKIMDA

 

Üsküdar doğumluyum. Liseyi Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lise yıllarında eğitim hayatımın yanı sıra İstanbul ve tarih konuları üzerine çalıştım ve bu alanlarda çeşitli yarışmalardan dereceler aldım.
Lisenin ardından Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. 2010 yılında yüksek onur derecesiyle bu bölümden mezun oldum. Üniversite hayatımda gerçekleştirdiğim akademik çalışmaların yanı sıra pek çok sosyal projede yer aldım. Bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden biri İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik bünyesinde yürütülen “Türkiye’nin Büyük Çatısı” projesidir. Bu proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çatışma çözümleri çalışmalarına dahil oldum. Bu projede değişik kültürlerden insanları tanıdım, çok güzel deneyimler yaşadım. Proje dünyaca ünlü psikanalist Prof. Vamık Volkan ile gerçekleşti. Hala Volkan ile özel ve mesleki iletişimini sürdürüyorum.
Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Çatışma Çözümleri ve Analizleri bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. Aynı zamanda üniversitede asistanlık yapıyordum ancak klinik psikoloji çalışmalarıma ve uygulamalarıma yoğunlaşmak için yüksek lisansa ara verdim. Daha sonra Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansımı tamamladım.
Ekopolitik “Hakkari Yas ve Algı Çalışması” kapsamında Hakkari’ye giderek travma ve yas yaşayan birçok aile ile derinlemesine görüşmeler yaptım.
Bunların yanı sıra kurumsal bir şirketin yetenek yönetimi modelinin kurulmasına yardımcı oldum. Burada hem İnsan Kaynaklarının değişik alanlarında hem de kurumsal danışmanlık bağlamında birçok deneyim kazandım.
Üniversite yıllarında psikanalize ilgi duyuyordum, buna ek olarak alanımla ilgili olarak birçok eğitim aldım. Seanslarımda danışanlarımın problemlerine göre farklı uygulamalar denemeyi tercih ediyorum. Bütüncül Psikoterapi, İlişkisel Psikoterapi, EMDR Terapisi, Somatik Deneyimleme, Integral Somatik Psikoloji kullanıyorum. Travmalar, kaygılar, ilişkiler, kişilik bozuklukları ile yoğunluklu olarak çalışıyorum. Somatik Deneyimleme genel asistanıyım.

Evliyim. Bir kızım ve bir oğlum var. Okumayı, seyahat etmeyi, yüzmeyi ve yazmayı çok severim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s