HAKKIMDA

 

Üsküdar doğumluyum. Liseyi Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lise yıllarında eğitim hayatımın yanı sıra İstanbul ve tarih konuları üzerine çalıştım ve bu alanlarda çeşitli yarışmalardan dereceler aldım.
Lisenin ardından Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. 2010 yılında yüksek onur derecesiyle bu bölümden mezun oldum. Üniversite hayatımda gerçekleştirdiğim akademik çalışmaların yanı sıra pek çok sosyal projede yer aldım. Bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden biri İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik bünyesinde yürütülen “Türkiye’nin Büyük Çatısı” projesidir. Bu proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çatışma çözümleri çalışmalarına dahil oldum. Bu projede değişik kültürlerden insanları tanıdım, çok güzel deneyimler yaşadım. Proje dünyaca ünlü psikanalist Prof. Vamık Volkan ile gerçekleşti. Hala Volkan ile özel ve mesleki iletişimini sürdürüyorum.
Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Çatışma Çözümleri ve Analizleri bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. Aynı zamanda üniversitede asistanlık yapıyordum ancak klinik psikoloji çalışmalarıma ve uygulamalarıma yoğunlaşmak için yüksek lisansa ara verdim. Daha sonra Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansımı tamamladım.
Ekopolitik “Hakkari Yas ve Algı Çalışması” kapsamında Hakkari’ye giderek travma ve yas yaşayan birçok aile ile derinlemesine görüşmeler yaptım.
Üniversite yıllarında psikanalize ilgi duyuyordum, buna ek olarak alanımla ilgili olarak birçok eğitim aldım. Seanslarımda danışanlarımın problemlerine göre farklı uygulamalar denemeyi tercih ediyorum. Bütüncül Psikoterapi, İlişkisel Psikoterapi, EMDR Terapisi, Somatik Deneyimleme, Integral Somatik Psikoloji kullanıyorum. Travmalar, kaygılar, ilişkiler, kişilik bozuklukları ile yoğunluklu olarak çalışıyorum. Somatik Deneyimlemede genel asistanım.

Bir kız ve bir erkek annesiyim. 2022 itibariyle Londra’da yaşıyorum. Burada seanslarıma online ve/veya yüz yüze devam ediyorum.

Bence terapist olmak hem duygusal hem de zihinsel bazda her gün yeni bir şey öğrenmek demek. Her seans daha da derinleşmek demek. İnsanın nasıl bir derya olduğunu, her kişinin biricikliğini (kalıplara sokulmasının mümkün olmadığını) anlamak ve yol ne kadar karanlık gözükürse gözüksün iyileşme kapasitesine hayran kalmak demek terapistlik. İyileştiren şey de terapist değil; danışanın, güvenli bir ilişkiyle beraber kendi kapasitesini keşfedecek, meraklı ve yaratıcı bir ortama ulaşması.

Öne Çıkan Eğitimlerim:

Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü

5.Masterson Günleri, Psikoterapi Enstitüsü

Aile ve Çift Terapisi, Dr. Frank Dattilio, Harvard University

Çocuk ve Genç Merkezi Yaz Okulu, DBE

Psychotherapy integration workshop John C.NORCROSS

Politik Psikoloji, Prof. Vamık Volkan

Politik Psikoloji’ye Giriş, Doç. Dr. Esra Gürkaynak

Cinsel Terapi, CİSED

Çift ve Aile Terapisi, Prof.William Pinsof

Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma Programı

Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Somatik Deneyimleme İleri Seviye Uygulayıcısı ve Genel Asistanı

Emdr 1. ve 2. Düzeyler

Yeniden Yaslandırma Tedavisi

Kolektif Travmanın İyileştirilmesi, Thomas Hübl

Integral Somatik Psikoloji, Dr. Raja Selvam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s