KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI

kurumsal3

  • Kişisel Yetkinlikleri Ölçme ve Değerlendirme

Genel olarak kurumların çalışanlarının kişisel yetkinliklerini ölçmek ve değerlendirmek için bir değerlendirme aracı mevcuttur (360 Derece Yetkinlik Değerlendirme gibi). Ancak kurumların göndereceği çalışanlar ile bireysel görüşmeler yaparak kişiye özel yetkinlik analizi de yapılabilmektedir. Böylece, hem kurum kendi değerlendirme aracı hakkında bir kanıya sahip olacak hem de çalışanlar hakkında ünvana ve pozisyona göre kapsamlı ve derinlemesine analizlere sahip olacaktır. Böylece doğru çalışanı doğru pozisyona koyabilecektir.

  • Yetenek Analiz ve Gelişim Programı (Koçluk, Yetenek Analizi ve Gelişimi, Grup Terapileri, Liderlik Yetkinlikleri Kazandırmaya Yönelik Çalışmalar)

Kurumlar için yönetici adayları, yedeklemeler çok büyük önem taşımaktadır. Kurumlar çeşitli değerlendirme yöntemleri ile yönetici adaylarını belirlemekte ve yetenek havuzunu oluşturmaktadır. Kurumların gösterdiği yönetici adayları ile bireysel görüşmeler yapılarak kurumlara verilecek kapsamlı ve derinlemesine raporlar oluşturulabilmektedir. Yetenekleri analiz ettikten sonra gelişimlerine yönelik birçok çalışma yürütülmektedir.

  • Liderlik Gelişim Programı (Üst Düzey Yöneticilere Bireysel Danışmanlık Desteği, Bireysel Koçluk)

Kurum yöneticilerine özel bireysel danışmanlık ve koçluk desteği sunulmaktadır. Hem bireysel psikoterapi desteği hem de liderlik yetkinliklerini geliştirme hususunda psikologlarımız yöneticilerle özel olarak ilgilenilmektedir. Yöneticileri geniş çaplı analiz ederek onların güçlü yanlarını nasıl daha etkin kullanabileceklerine, gelişmesi gereken yanlarını ise nasıl avantaja çevireceklerine dair derinlemesine çalışmalar yapılmaktadır. Bütün bu çalışmalar kişilere özeldir.

Bunun dışında bireysel psikoterapi ve/veya koçluk yapan psikoloğun dışında başka bir uzman tarafından yöneticilerimize medya ve iletişim hususunda da danışmanlık sağlanmaktadır.

kurumsal2

  • Çalışan Destek Programı (Çalışanlara Sağlanacak Bireysel Danışmanlık Desteği)

Kurum çalışanlarına yönelik bireysel psikoterapi desteği sağlamaktadır. Kurumların seçimine bağlı olarak bütün çalışanlara veya belirli çalışanlara verilebilecek bu psikolojik destek, çalışanların ruhsal durumunu düzenleyecek, farkındalıklarını arttıracak, yaşam kalitelerinde ve mutluluklarında yükselme sağlayacaktır.

Psikolojik ihtiyaçların en az fiziksel ihtiyaçlar kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Birçok kurum çalışanlarına çeşitli hastanelerden destek sağlarken, çalışanlarının psikolojik ihtiyaçlarını atlamaktadır. Oysa çalışanlara sağlanan psikolojik destek çalışanların iş hayatlarında, iş sonuçlarında da ciddi gelişimler sağlayacaktır. Daha da önemlisi çalışan bağlılığını arttıracaktır. Anlaşmalı kurum çalışanlarına her alanda psikolojik destek sağlanmaktadır (bireysel terapi, cinsel terapi, çift & aile terapisi, ergen & çocuk terapisi gibi).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s